Emadekooli loengud igal neljapäeval

Uus grupp alates septembrist 2021.

Väike tüdruk vaatas, kuidas ema õhtusöögiks kala praeb. Ema lõikas kõigepealt ära kala pea ja saba ning pani siis kala pannile. „Miks sa pea ja saba enne praadimist ära lõikad?“ küsis tüdrukuke.

„Ma olen alati nii teinud, juba mu ema – sinu vanaema – tegi nii,“ vastas ema. Väike tüdruk ei jäänud vastusega rahule ning järgmisel korral vanaemal külas olles küsis ta vanaemalt, et miks ta kalal pea ja saba enne praadimist ära lõikab.

Vanaema mõtles ja vastas siis: „Ma ei tea. Minu ema tegi ka alati samamoodi.“ Seepeale läks väike tüdruk sama küsimusega vanavanaema juurde. Vanavanaema vastas: “Sest mu pann oli liiga väike ja terve kala ei mahtunud ära.“

„Kuldsed lood“ (autorid Heiki Raudla, Ringa Raudla. Sator 2014)

Oma igapäevastes toimingutes tegutseme sageli nii nagu „alati on tehtud“ või siis vastupidi – teeme asju nii nagu „uuemad teadmised ütlevad“. Harva, kui võtame endale aega, et uurida tegeliku arusaamiseni, miks just nii tehakse. Harva, kui proovime praktiliselt erinevad võimalused läbi.

Kui me aga nüanssideni aru ei saa, osutume paratamatult etteantud rituaalide täitjaks. Puudub vabadus, mis võimaldab keskmisest erinevates situatsioonides edukalt hakkama saada.

Mida on selleks vaja? Väga häid teadmisi kõige erinevamatest distsipliinidest ja kindlasti ka juhendajat, sest ükski meister ei sünni ainult käsiraamatu abil.

See kõik ei ole lihtne ülesanne, mida oleks võimalik saavutada üks loeng siit, teine sealt osaledes. Seetõttu toimub meie Emadekooli kursus kogu õppeaasta jooksul iganädalase loengusarjana.

Kursusele ootame emasid koos lastega!

Sügisest hakkab meil neljapäeviti toimuma iganädalane loengusari emadele. Uus grupp hakkab kooskäima septembrist 2021, neljapäeviti kell 13.00.

Loe rohkem koolituse kohta siit. 

Õppe koordinaator: Kaisa Nurmsalu
Kontakt e-mail koolitus@sternum.ee
Tel: 56 855 920