Hüdrolaadid on valmistatud Sternumi aroomterapeutide poolt enda kasvatatud või Eesti loodusest korjatud taimedest. Tegemist on 100% looduspuhaste destillaatidega.
Hüdrolaatide täpsemaid kasutamisvõimalusi tutvustame Aude sapere! Julge teada! kursuse raames.
Rukkilill (Centaurea cyanus)
Rukkilille hüdrolaat on hea silmade väsimuse, valgustundlikkusest tingitud silmade kibeduse, silmade kuivuse.
Soovitame igapäevase toniseeriva vahendina läätsede ja prillide kasutajatele.
Angervaks (Filipendula ulmaria)
Angervaks on Eesti looduses laialt levinud ravimtaim ning väärib taasavastamist ka hüdrolaadi näol.
Angervaksaõie hüdrolaadi toime on elavdav, valu vaigistav, higistamist soodustav. Kasutatud on gripilaadsete infektsioonide puhul palaviku alandamiseks täiskasvanutel, kurguvalu puhul lahusena kuristamiseks. Tselluliidi puhul naha määrimiseks. Pingepeavalude korral või halva meeleolu puhul pihustada õhku. Kulinaarias näiteks jäätistes, limanaadis maitsestamiseks.
Ettevaatust! Mitte kasutada rasedatel, imikutel ja väikselastel. Samuti inimestele, kes on tundlikud salitsüülaatidele.
Lavendel (Lavandula angustifolia)
Lavendliõie hüdrolaat on hädavajalik igas peres!
Lavendli toime on rahustav, aitab väikestel lastel uinuda. Pingeid lõõgastav. Kergelt valu vaigistav, mähistena kasutada valutavale kohale. Kasutatud on mähistena traumade puhul, samuti putuka pistetest, nõelamistest tekitatud valu ja sügeluse korral. Näonaha hoolduses kõikidele nahatüüpidele. Võib kasutada kulinaarias toitude maitsestamisel või ruumide lõhnastamisel.
Sidrunmeliss (Melissa officinalis L.)
Sidrunmelissi hüdrolaat on väga erilise ja tugeva lõhnaga hüdrolaat.
Sidrunmelissi toime on rahustav, stressi leevendav. Nahka rahustav, samuti päikesepõletuse, putukate pistete puhul valu ja sügeluse rahustamiseks.
Võib kasutada kulinaarias toitude maitsestamisel salatites, dessertides.
Takja (Arctium tomentosum)
Takja hüdrolaat on asendamatu hüdrolaat juustehoolduses. Juuksed on raskesti kammitavad, elutud, juustes on kõõma või tuleb liiga palju juukseid? Võta takja hüdrolaat ning pihusta peale pesu niiskestesse juustesse. Võid hüdrolaati segada ka pesuvahendiga, kui sul on täiesti lõhnatu/neutraalne pesuvahend.
Selleks hooajaks otsas!
Puju (Artemisia vulgaris)
Puju on kindlasti suures osas alahinnatud taim Eesti looduses. Paljud ehk ei märka teda üldse või peavad umbrohuks. Aga tegelikult on Puju näol tegemist väga tugevatoimelise taimega.
Puju on hea õhu puhastamiseks negatiivsest energiast. Seega pana Puju hüdrolaat endale kindlasti pihustiga pudelisse, et seda siis mugavalt vastavalt vajadusele kasutada.
Roos (Rosa pimpinellifolia)
Roos on toimelt kergelt antidepressiivne, harmoniseeriv. Füüsilisel tasandil on kergelt valu vaigistav. Kasutatud ka palaviku alandamiseks mähistena. Kõigile nahatüüpidele sobiv lõhnastamiseks, näoveeks, peale raseerimist naha kaitseks, päikesepõletuste puhul mähised, putukate nõelamisest tekitatud valu ja sügeluse leevendamiseks, väiksemate nahahaavade puhul. Peale antibiootikumiravi oma isikliku mikrofloora taastamiseks. Võib kasutada kulinaarias näiteks martsipani valmistamisel aga ka muudel puhkudel, kui retsept roosivett vajab.
Estragon (Artemisia dracunculus)
Estragon on paljudele kulinaariahuvilistele tuntud kui mitmete roogade ja jookide kohustuslik komponent. Ning kes meist ei mäletaks sellist jooki nagu Tarhun? Estragoni hüdrolaati päris Tarhuniga võrrelda ei anna, aga oma kindlad raviomadused ning koht kulinaarias on tal kindlasti.
Estragon hea kasutada toitude maitsestamisel ning maitsejookide valmistamisel. Estragonile on omistatud seedimisprobleemide korrastav toime.
Estragon on väärt testimist ning katsetamist!
Iisop (Hyssopus officinalis)
Vaimselt värskendava ja puhastava toimega. Vala hüdrolaat väiksemasse pihustiga pudelisse ning piserda vajadusel lõhnana õhku!
Tugev viirusevastane toime. Mitte kasutada alla 2 aastastel lastel.
Muul otstarbel kasutada vastavalt Sternumi aroomterapeutide soovitusele!
Aed-liivatee (Thymus vulgaris)
Aed-liivatee on antibakteriaalse, antiviraalse ning antimükootilise toimega. Viiruslike kõhuprobleemide korral tugevalt lahjendatuna lokaalsete mähistena.
Kasutada vastavalt Sternumi aroomterapeutide soovitusele!
Raudrohi (Achillea millefolium)
Neuralgiliste valude puhul rahustava toimega, lahjendatult soojad mähised.
Ettevaatust korvõieliste allergia puhul.
Kasutada vastavalt Sternumi aroomterapeutide soovitusele!
Kummel (Matricaria recutita)
Kõrvavalude puhul rahustava toimega, lahjendatult soojad mähised.
Ettevaatust korvõieliste allergia puhul.
Kasutada vastavalt Sternumi aroomterapeutide soovitusele!
Salvei (Salvia officinalis)
Salveid on kasutatud naistel hormonaalsüsteemiga seotud vaevuste puhul, nt. kuumahood. Vala hüdrolaat väiksemasse pihustiga pudelisse ning pirerda vajadusel lõhnana õhku!
Tselluliidi puhul pirerdada nahale.
Kasutada vastavalt Sternumi aroomterapeutide soovitusele!
Harilik mänd (Pinus sylvestris)
Värskendava toimega, sobib meestele raseerimise järgselt lõhnastamiseks.
Basiilik (Ocimum basilicum)
Püha basiiliku taimest tehtud hüdrolaati kasutatakse juuste väljalangemise korral. Pihustada hüdrolaati niisketesse juustesse.
Melanhoolsete meeleolude ning unehäirete puhul lõhnana.
Kasutada toiduvalmistel maitsestamiseks!