Pood tel. 56 89 3516
Koolitus tel. 56 855 920
E-mail: info@sternum.ee


Aude sapere! Julge teada!

Kursuse üldtutvustus

Elame ajal, kus meid hoitakse suures illusioonis. Elame ajal, kus kõik heakskiidetu ja soovitatu ei pruugi veel olla hea ja vajalik või on tegelikkus hoopis vastupidine.

Hakkame kursusel sammhaaval läbi erinevate teemade liikuma üldisema teadmise ja arusaama juurde, kuidas kaasaja maailmas teha peret ja tervist hoidvaid valikuid. Kursuse kõige olulisem eesmärk on jagada omavahel teadmisi, kuidas hoida ja kaitsa elu.

Kuna meie õpetus on süsteemne, mis eeldab etapiviisilist süvitsi liikumist, siis ei ole mõtet loengutel osaleda vaid 1-2 loengu kaupa. Seetõttu hakkabki koos käima üks kindel grupp inimesi, kuid kursusega saab liituda ka septembri ja oktoobri kuu jooksul.

Kellele on kursus mõeldud

Kursus sobib Sulle, kuid sind huvitavad tervise hoidmise teemad ning sul on tekkinud soov saada veidi paremat arusaama kõige pakutava osas.

Kursusele ootame ka inimesi, kes käivad homöopaadi, refleksoloogi või aroomterapeudi vastuvõtul, kellele kursusel antavad teadmised on kindlasti vajalikuks abiks!

Kursus sobib ka homöopaatia, refleksoloogia ja aroomteraapia õpilastele, kes soovivad lisaks erialasele õppele saada vajalikke baasteadmisi, mida iga terapeut vajab!

Kursuse teemad

Aude sapere kursus koosneb paljudest erinevatest teemadest, mis õppeaasta peale kokku moodustavad loogilise terviliku.

Räägime tervisest ja akuutsete terviseprobleemidega toimetulemisest. Kogu aasta jooksul läbitud loengu teemad võtame kokku märksõna all – hammaste tervishoid ning kuidas hambaid hoida. Samuti meeleolud, depressioon – kuidas kõige lihtsam toidu valik meie meeleolu mõjutab.

Anname üldise arusaama homöopaatia, refleksoloogia ja aroomteraapia ravimeetoditest. Põhjalikult räägime hüdrolaatidest ja nende kasutamisest.

Räägime toidust ja tervisest läbi erinevate nüansside.

Milliseid probleeme on meile toonud kaasaegne toidu töötlemine?

Mis on üldse see toit, mida meile kaubanduses pakutakse? Millised on alternatiivid? Mida vältida ja samas kuidas kasutada toitu oma vaimse ja füüsilise tervise hoidmiseks.

Räägime teraviljast, kuidas teravilja töödelda ja toiduks valmistada nii, et sellest maksimaalselt kasu saaksime? Räägime fütiinhappest, gluteenist. Miks poe teraviljatooted meile kahjulikud on? Milline jahu on vana? Kuidas teha ise teraviljast jahu, helbeid?

Räägime piimast, mis on erinevate piimatoodete tegelik sisu, mis tuleneb pastöriseerimisest, homogeniseerimisest ja muust töötlemisest? Räägime laktoosist. Kuidas on lood piimahappebakteritega? Millised bakterid on GMO? Millistes olukordades võivad praegu nii populaarsed probiootilised jogurtid muutuda meie keha hävitavaks? Miks ei tasu toituda smuutidest? Kuidas teha ise võid, kohupiima, juustu ja keefirit?

Räägime toidu hapendamisest. Mis on hapendamise ja kääritamise vahe? Miks on vaja lisaks probiootikumidele ka prebiootikume? Miks kaasaegses toidus prebiootikume vajaka jääb?

Räägime kääritatud toitudest ja jookidest, sh. kombucha, õunaäädikas jne. Õpime neid valmistama. Räägime ka üldiselt veest. Milline on tervislik vesi, mida juua.

Kuidas kasvatada ise idandeid, võrseid ning milliseid taimi eelistada lähtudes Sinu pere vajadustest? Räägime kuidas kasvatada regulaarselt midagi värsket ka korteri tingimustes.

Miks on kehal vaja rasva ja millist rasva? Miks rasvavabad dieedid on ohtlikud? Kuidas see kõik mõjutab meie meeleolusid, närvisüsteemi, õppimis- ja tegutsemisvõimekust?

Suurt tähelepanu pöörame ka vitamiinidele ja mineraalainetele. Mida süüa, et toidust oleks võimalik kätte saada kõik vajaminev? Millised on purgist võetavate vitamiinide ja mineraalainete ohud, millest ametlik tooteinfo meile ei räägi? Kuidas hoida kokku meeletult suuri summasid, mis kuluvad igakuiselt toidulisanditele ja valmistada toitu nii, et purgikappi pole koju vajagi?

Räägime erinevatest ilusa müügijutuga “loodustoodetest”, mida inimestele tänapäeval massiliselt raviks soovitatakse, kuid mis ei erine palju akadeemilise meditsiini ravimitest. Millised on tervist hoidvamad alternatiivid?

Läbi võtame enamlevinud traumad ja tegutsemise traumade korral – löögid-põrutused, sinikad-verevalumid, haavad, nihestused-nikastused-murrud, põletused, putukate nõelamised, hammustused, peapõrutus jne. Arutame läbi ohtlikud sümptomid, mille korral tuleb kiirabisse pöörduda. Räägime ka traumade tüsistustest. Võtame läbi soovitused esmaabitarvetele, mis peaks majapidamises olemas olema.

Räägime ka pedagoogikast, lapse arenguetappidest ning olulistest kriisidest lapse arengus ning sellest, kuidas last erinevates etappides mõista, toetada ja suunata. Seksuaalhariduse ametlikud suunad Euroopas (jätkukursuse teema).

Kursuse toimumine

Loengud toimuvad zoomis kolmapäeviti kell 13.00-14.30. Alates septembrist kuni juuni lõpuni, kokku 40 kohtumist.

Meie mõtteid zoomi loengutega seonduvalt:

Meile meeldib omavahel suhelda!

Kui viia loengut läbi interneti vahendusel, siis saab veelgi olulisemaks, et oleks olemas vahetu kontakt osalejate vahel. Meile ei meeldi loengus vaadata musta ekraani või staatilist pilti. Arvame, et ühelegi osalejale ei meeldi see. Seetõttu on meil ühine kokkulepe, et kõik osalejad on loengus oma näoga ja avatud kaameraga. Ükskõik kas siis laua ääres istudes või samal ajal titaga põrandal toimetades. Meie loengud ei ole klassikalises kooli formaadis, kus õpetaja räägib ja õpilased kuulavad. Meile meeldib dialoog, arutelu ja ühine kogemuste vahetamine. Et seda saavutada on samuti oluline, et me kõik osaleksime kaameratega loengus ning seetõttu ei ole meie loengutel ka järelekuulamist.

Kui Sinagi tunned sama või aktsepteerid meie soove- oled meie loengutele alati oodatud!

Kursuse maksumus

Kursuse eest on võimalik tasuda poolaasta (200 eurot 5 kuud) või kuu kaupa (45 eurot). Esimene kord tulles ka ühe korra tasuga (15 eurot).

Üldinfo

Tund toimub:

Aude sapere 1 aasta esmaspäeviti kell 18.00-19.30 zoomis.

Aude sapere jätkukursus kolmapäeviti 13.00-14.30 zoomis.

Uus kursus alates 09.september 2024!

Grupiga saab liituda!

Poolaastatasu (5 kuud ja 20 kohtumist) 200 eurot. Kuutasu 45 eurot. Esimeses tunnis ka ühe korra tasuga (15 eurot)

Lisainfo

Seotud koolitused

Registreerun koolitusele

    Kinnitame, et kasutame meie koolitustel osalejate isikuandmeid ainult koolitusarvete väljastamiseks ning konkreetset koolitust puudutava olulise informatsiooni edastamiseks. Me ei kasuta koolitusele registreerumisel esitatud kontaktandmeid uudiskirjade saatmiseks.
    Andmete töötlemiseks on meil sõlmitud leping majandustarkvaraga Erply, kelle puhul on tegemist usaldusväärse ja turvalise partneriga. Me ei avalda isikuandmeid kolmandatele osapooltele, va Eesti Vabariigi seadustest tulenevates olukordades. Meile esitatud isikuandmeid on igal hetkel võimalik kontrollida, parandada või kustutada, pöördudes meie poole aadressil koolitus@sternum.ee.

    Täpsemat informatsiooni kõikide koolituste kohta on võimalik saada:
    Infotelefon 56 855 920
    E-post koolitus@sternum.ee