Kursuse üldtutvustus
Elame ajal, kus meid hoitakse suures illusioonis. Elame ajal, kus kõik heakskiidetu ja soovitatu ei pruugi veel olla hea ja vajalik või on tegelikkus hoopis vastupidine. Elame ka väga tugevate stampide ajastul. Alati on kusagil keegi teine, kes teab täpselt, mis Sulle hea ja vajalik on. Aga mida teha, kui teiste soovitused meie enda loogika või sisetundega omavahel tugevalt vastuollu lähevad? Mida teha, kui pead tegutsema, aga saad loota vaid iseendale?
Kõikidest sellistest olukordadest me oma kursusel räägimegi ning proovime samm-sammult liikuda teadmiste juurde, mis Sind sellistes olukordades aitavad. Kursuse kõige olulisem eesmärk on jagada omavahel teadmisi, kuidas hoida ja kaitsa elu.
Kuna meie õpetus on süsteemne, mis eeldab etapiviisilist süvitsi liikumist, siis ei ole mõtet loengutel osaleda vaid 1-2 loengu kaupa. Seetõttu hakkabki koos käima üks kindel grupp inimesi, kuid kursusega saab liituda ka septembri ja oktoobri kuu jooksul.
Kellele on kursus mõeldud
Kursus sobib kõigile, keda huvitavad tervise hoidmise teemad ning kes on ise valmis kaasa mõtlema ja analüüsima meile kättesaadavat teavet.
Kursusele ootame inimesi, kes käivad homöopaadi, refleksoloogi või aroomterapeudi vastuvõtul, kellele kursusel antavad teadmised on kindlasti vajalikuks abiks!
Kursus sobib ka homöopaatia, refleksoloogia ja aroomteraapia õpilastele, kes soovivad lisaks erialasele õppele saada vajalikke baasteadmisi, mida iga terapeut vajab!
Kursuse teemad
Aude sapere kursus koosneb paljudest erinevatest teemadest, mis sõltuvad ka sellest, mis hetkel meie ümber aktuaalne on. Kursust alustame augustis Sternumi toodetud hüdrolaatide tutvustamisega. Anname ülevaate hüdrolaatidest ja nende erinevatest kasutamisvõimalustest.
Edasi räägime toidust ja tervisest, kuid mitte tavapärases võtmes. Me ei anna soovitusi, mis kõik tuleks oma menüüst välja jätta või kuidas täpsel kellajal ja palju täpselt mida sööma peaks. Meie arvates on piimal ja piimal vahe, suhkrul ja suhkrul on vahe ja nii iga toiduainega. Meil on vaja väga palju teada, et suuta teha parimaid valikud. Mida vältida ja samas kuidas kasutada toitu nii vaimse kui ka füüsilise tervise hoidmiseks.
Kui räägime teraviljast, siis sellest, et kuidas peab teravilja töötlema ja toiduks valmistama, et sellest kasu saaksime? Räägime fütiinhappest, gluteenist. Miks poe teraviljatooted meile kahjulikud on? Milline jahu on vana? Kuidas teha ise teraviljast jahu, helbeid?
Kui räägime piimast, siis selgitame lahti, mis on erinevate piimade/piimatoodete vahe, mis tuleneb pastöriseerimisest, homogeniseerimisest? Räägime laktoosist. Kuidas on lood piimahappebakteritega? Millistes olukordades võivad praegu nii populaarsed probiootilised jogurtid muutuda meie keha hävitavaks? Miks ei tasu toiduda smuutidest?
Miks on vaja lisaks probiootikumidele ja prebiootikume? Kuidas kasvatada ise idandeid, võrseid ning milliseid taimi eelistada lähtudes Sinu pere vajadustest?
Miks on kehal vaja rasva ja millist rasva? Miks rasvavabad dieedid on ohtlikud? Kuidas see kõik mõjutab meie meeleolusid, närvisüsteemi, õppimis- ja tegutsemisvõimekust?
Soovime edasi anda elutervet arusaama sellest, kuidas valmistada maitsvat toitu, mis vastaks just teie pere eripäradele, füsioloogilistele vajadustele ja oleks oluline vahend tervise hoidmisel. Me räägime toidu tooraine kvaliteedist ja sellest, kuidas säilitada toitu perele ka pikemaks perioodiks.
Räägime ka toidulisanditest ja erinevatest “loodustoodetest”, mida inimestele tänapäeval massiliselt soovitatakse, kuid mis ei erine palju akadeemilise meditsiini ravimitest. Kuidas hoida kokku meeletult suuri summasid, mis kuluvad igakuiselt toidulisanditele ja valmistada toitu nii, et purgikappi pole koju vajagi?
Räägime ka tervisest ja akuutsete terviseprobleemidega toimetulemisest – seda nii väikelapse kui ka täiskasvanu puhul. Anname arusaama homöopaatia, refleksoloogia ja aroomteraapia ravimeetoditest. Põhjalikult räägime hüdrolaatidest ja nende kasutamisest.
Läbi võtame ka kõik enamlevinud traumad ja tegutsemise traumade korral – löögid-põrutused, sinikad-verevalumid, haavad, nihestused-nikastused-murrud, põletused, putukate nõelamised, hammustused, peapõrutus jne. Arutame läbi ohtlikud sümptomid, mille korral tuleb kiirabisse pöörduda. Räägime ka traumade tüsistustest. Võtame läbi soovitused esmaabitarvetele, mis peaks majapidamises olemas olema.
Räägime akadeemilise meditsiini ravimeetodist ja ravimitest ning täiendmeditsiini võimalustest ja ohtudest. Proovime jõuda ka rohkem süvitsi filosoofilise arusaamani nende kahe lähenemise erinevustest. Räägime ka pedagoogikast, laste kasvatamisest ning laste käitumisprobleemidest.
Kursuse toimumine
Loengud toimuvad zoomis kolmapäeviti kell 13.00-14.30. Alates 30.augustist kuni juuni lõpuni, kokku 40 kohtumist. Soovijal on võimalik tunniga liituda ka septembris-oktoobris. Kui soovid tunniga liituda, siis lingi saamiseks saada oma sooviavaldus meile.
Meie mõtteid zoomi loengutega seonduvalt:
Meile meeldib omavahel suhelda!
Kui viia loengut läbi interneti vahendusel, siis saab veelgi olulisemaks, et oleks olemas vahetu kontakt osalejate vahel. Meile ei meeldi loengus vaadata musta ekraani või staatilist pilti. Arvame, et ühelegi osalejale ei meeldi see. Seetõttu on meil ühine kokkulepe, et kõik osalejad on loengus oma näoga ja avatud kaameraga. Ükskõik kas siis laua ääres istudes või samal ajal titaga põrandal toimetades. Meie loengud ei ole klassikalises kooli formaadis, kus õpetaja räägib ja õpilased kuulavad. Meile meeldib dialoog, arutelu ja ühine kogemuste vahetamine. Et seda saavutada on samuti oluline, et me kõik osaleksime kaameratega loengus ning seetõttu ei ole meie loengutel ka järelekuulamist.
Kui Sinagi tunned sama või aktsepteerid meie soove- oled meie loengutele alati oodatud!
Kursuse maksumus
Kursuse eest on võimalik tasuda poolaasta (195 eurot 5 kuud) või kuu kaupa (50 eurot). Esimene kord tulles ka ühe korra tasuga (15 eurot).
Õppe koordinaator: Kaisa Nurmsalu
Kontakt e-mail koolitus@sternum.ee
Tel: 56 855 920
Üldinfo
Tund toimub kolmapäeviti 13.00-14.30 zoomi vahendusel üle interneti.
Uus kursus alates 30.augustist 2023!
Poolaastatasu (5 kuud) 195 eurot. Kuutasu 50 eurot. Esimeses tunnis ka ühe korra tasuga (15 eurot)