Pood tel. 56 89 3516
Koolitus tel. 56 855 920
E-mail: info@sternum.ee


Kasulikku lugemist

  • Kuidas käituda kui tegemist on elustiili haigusega?

    Kuidas käituda kui tegemist on elustiili haigusega?

    Ühes eelnevas homöopaatia teemalises loos kirjutasin elustiili haigusest ning “vaevust ülalhoidvatest teguritest”, selgitaksin veel antud teemat. Homöopaadi vaade haigustele on selline, et mitte kõiki vaevusi ei ole vaja ja ka ei tohi homöopaatiaga ravida. Kui homöopaadi juurde tuleb inimene oma mures, siis kõige esimesena tuleb vaevus klassifitseerida ehk määrata, millise seisundiga on tegemist. Homöopaat peab…

    Loe edasi »

  • Kas homöopaat peab ilmtingimata inimese toitumistavasid muutma?

    Kas homöopaat peab ilmtingimata inimese toitumistavasid muutma?

    Oleme harjunud, et terapeudid hakkavad alati korrigeerima inimese elutavasid. Isegi näoraamatu gruppides, kui keegi oma hädaga pöördub, siis alati esimene asi on: maha suhkur, valge jahu, piimatooted jne. Igal aastal küsib keegi homöopaatia esmakursuslastest, et kuidas siis ikkagi toitumise ja elustiili soovitustega on. Vastuseks saab ta: “Mitte mingisuguseid omapoolseid nõudmisi toitumise osas homöopaat teha ei…

    Loe edasi »

  • Kas ma tohin homöopaatilise ravi ajal juua kohvi?

    Kas ma tohin homöopaatilise ravi ajal juua kohvi?

    Iga aine, millega oleme mingilgi viisil kontaktis, olgu see siis toit, jook, ravim, toidulisand, mõni loodustoode, tekitab meie kehas teatud mõju. Üldjuhul me seda mõju koheselt väga tugevalt ei tunne, (välja arvatud klaas veini, pits viina või amps jalapenot) ei oska tähele panna, mis meis kasvõi lühiajaliselt tekib. Samas on kõigil ainetel mõju olemas ning…

    Loe edasi »

  • Mis on homöopaatia ja mis ei ole homöopaatia?

    Mis on homöopaatia ja mis ei ole homöopaatia?

    Homöopaatia on akadeemilisest meditsiinist erinev suund, mille järgi haigusi tuleb ravida nende raviainete üliväikeste annustega, mis suurtes annustes kutsuvad esile antud haigusele sarnaseid sümptomeid. Termin „homöopaatia“ tuleb ladina keelest: homoion = sarnane; pathos = kannatus. Eesti keeles tähendab homöopaatia – sarnane kannatus. Allopaatia on homöopaatiale vastupidine ravimeetod, tähendades sümptomitele vastupidise toimega ravimite kasutamist, vastandi ravimist…

    Loe edasi »

  • Homöopaatia reeglitest ning Organonist

    Homöopaatia reeglitest ning Organonist

    Lugedes homöopaatia-alaseid raamatuid ja kirjutisi on kummaline, et kõik tsiteerivad Hahnemanni, tema Organoni. See on nii kogu maailmas, mitte ainult Eestis. Neid tsitaate aga võetakse valikuliselt, täpselt nii nagu interpreteerijale endale meeldib. Paragrahve väänatakse nii, kuidas endale parasjagu meeldib ning millest vaimselt jaks üle käib. Meeldimine sõltub seega loomulikult just arusaamise tasemest. Seepärast just tsitaadid…

    Loe edasi »

  • Kõrged potentsid homöopaatias

    Kõrged potentsid homöopaatias

    Homöopaatias kasutatavad raviained on enamasti looduses esinevad ained, millest lahjendamise ja potentseerimise tulemusena on välja toodud raviv jõud. Füüsiline ravimtaim vs homöopaatiline raviaine Saksa kummelist (lad k Matricaria chamomilla, Chamomilla recutita, Matricaria recutita) tehakse teadaolevalt taimetõmmiseid (ehk teed), mähiseid, salve jmt. Sagedasemad kasutusvaldkonnad on põletikud ja kõhuvalud. Taimetõmmise ehk tee või ka mähiste tarvitamisel ei…

    Loe edasi »

  • Kurkide hapendamine

    Kurkide hapendamine

    Teen hapukurke nii nagu tegi seda minu ema. Nagu tema õpetas. Ema ütles alati, et õige kurgi saab ainult “muuromi kurgist”. Mis see täpselt tähendas, ei saanud ma tollal aru. Tegemist on kindla kurgi sordiga (Murom), millel on teatud välimus. Kõige paremini vastab sellele välimusele praeguse aja “Libelle”. Olen kasvatanud paljusid kurgisorte ja tean, et…

    Loe edasi »

  • See luksuslik siid! Orgaaniline täissiid Sternum Poes.

    See luksuslik siid! Orgaaniline täissiid Sternum Poes.

    Siidi puhul on esimene mõte: siid, see on luksuslik! Ja siid ongi luksuslik! Siid on olnud kallis ja raskesti kättesaadav materjal, mida on endale saanud lubada vaid väljavalitud. Ka täna on siid hinnaline materjal, kuid saame olla tänulikud selle üle, et on olemas tootjad, kes on orgaanilise ja kvaliteetse siidi teinud meile kõigile kättesaadavaks. Siidi…

    Loe edasi »

  • Refereering raamatule “Rääkimata tõde eeterlike õlide kohta: saadud õppetunnid ja tehtud järeldused”

    Refereering raamatule “Rääkimata tõde eeterlike õlide kohta: saadud õppetunnid ja tehtud järeldused”

    Raamatu autorid on Stacey Haluka ja Kayla Fioravanti. Originaalpealkiri The Unspoken Truth About Essential Oils: Lessons Learned, Wisdom Gained. 2018. Selah Press. “Laman oma voodis ja valmistun järjekordseks rahutuks ööks. Mu kehal on tunne, nagu oleks ta kastetud kuuma laavasse. Mu nahk on nii sügelev, et ma sooviksin selle oma küüntega maha kraapida. Pisarad voolavad…

    Loe edasi »

  • “Ema, te olete noor. Küll sünnitate veel.” III

    “Ema, te olete noor. Küll sünnitate veel.” III

    Ma ei mäleta oma esimese lapse sünnist eriti palju. Mäletan, et sünnitus oli kiire, veed tehti lahti, kõik oli hästi, kõik oli loomulik ja midagi eriliselt rasket sünnitamises ei olnud. Kõik oli hästi, põhiline oli läinud korda – sündis elus laps, kes sai sünnihindeks üheksa. Mäletan, kui aastaid hiljem Ülle Liivamägi juurde sattusin, tema hämmeldunud…

    Loe edasi »


Kategooriad