Pood tel. 56 89 3516
Koolitus tel. 56 855 920
E-mail: info@sternum.ee


Aroomteraapia

Eeterlikud õlid, hüdrolaadid ja fütoteraapia on olnud raviviisina kasutusel aastatuhandeid, kuid kaasaegse aroomteraapia puhul on tegemist noore teraapiavormiga. Tänapäevase aroomteraapia alguseks võib pidada 19. sajandi lõppu, mil avastati lavendli eeterliku õli tervistav toime põletuse puhul nahale kandes, leevendades haigel valu, kiirendades haava paranemist ja vältides ulatusliku armkoe tekkimist. Sealt alates tekkis eriline huvihakata täpsemalt uurima eeterlike õlide keemilist koostist ning erinevate koostisosade toimet ja koostoimet. Varasemalt toimus eeterlike õlide kasutamine signatuurile ja kogemusele tuginedes, mis tõi endaga kaasa ka eksimisi. Näiteks, ei teatud õlide ladestumisest organismis ning pikema kasutamisega seotud kesknärvisüsteemi mürgistustest.

Aroomteraapia on teraapiaviis, kus kasutatakse autentseid eugeenilisi eeterlikke õlisid. Aroomteraapia põhineb õlide keemilisel tundmisel, mille kaudu tulevad välja õlide indikatsioonid ja kontraindikatsioonid. Õlisid kasutatakse erinevate terviseprobleemide korral lõhnana, mähisena, inhalatsioonina, lahustena peale kandes või massaažina.

Kursuse üldtutvustus

Sternum Koolituses õpetatakse Ülle Liivamägi juhendamisel aroomteraapia eriala ametialase koolitusena. Erialases õppes keskendutakse eeterlike õlide ravitoimele ning vastunäidustustele, vaadatuna läbi õlide keemiliste koostisosade. Kursuse lõpetanu oskab sõltuvalt inimese tervislikust seisundist määrata aroomteraapilist ravi inimesele turvalisel viisil. Kursuse lõpetanu teab eeterlike õlide ning hüdrolaatide valmistamise viise, tunneb kvaliteedinõudeid ja oskab vahet teha kvaliteetse ning mittekvaliteetse toote vahel.

Aroomteraapia kursus kestab kaks aastat, õpe koosneb 15 põhiseminarist ja 4 praktikapäevast. Lõputunnistuse saamise eelduseks on lõpueksami sooritamine, lõputöö kaitsmine ning praktikatööde esitamine.

Keda ootame õppima

Aroomteraapia kursusele ootame inimesi, keda huvitab taimemaailm, eeterlikud õlid ning kes on huvitatud aroomteraapilise massaaži õppimisest. Õppijal peaks olema valmidus ja huvi süveneda õlide keemilisse maailma. Kursusega liitumine ei eelda eelnevat meditsiinilist haridust, kuid vajalik on piisav füüsiline võimekus massaaži õppes osalemiseks.

Kursusel osalemise eeldus on sisseastumisvestluse edukas sooritamine. Vestlused toimuvad augusti teises pooles.

Kursuse toimumine

Aroomteraapia seminarid toimuvad kord kuus nädalavahetuse seminaridena, reedel 16.00-21.00 ja laupäeval 09.00-16.00. Praktikapäevad toimuvad ühepäevastega, laupäevasel õppepäeval.

Õpe toimub Tallinnas, Mustamäe tee 60, I korrusel.

Kursuse maksumus

Aroomteraapia õppe kogumaksumus on 3315 eurot. Kahepäevase seminari hind on 195 eurot, praktikapäeva hind 97,5 eurot.

Õppes osalejatega sõlmitakse õppeleping ning õppe eest tasumine toimub seminari, praktikapäeva järgselt esitatud arve alusel osamaksetena.

Üldinfo

2023/2024 õppeaastal me uut kursust ei ava.

Lisainfo

Seotud koolitused