Kultuuriõpetus

XVI sajandi prantsuse esseist Michel de Montaigne ütles: “Selleks et otsustada suurte ja ülevate asjade üle, läheb vaja samasugust hinge, muidu omistame neile pahelisuse, mis on meie enda oma. Sirge aer paistab vees kõver. Tähtis pole mitte ainult see, et me midagi näeme, vaid ka see, kuidas me seda näeme”.

Kultuuriloo kursus

Kultuurilugu õpetame Emadekooli kursuste  läbinutele ja/või Sternum Koolituse terapeudiõppe õpilastele. Kursus kestab terve õppeaasta, kokku saame üle nädala laupäeva õhtuti 16.30. Kursust viivad läbi Ülo Liivamägi ja Ülle Liivamägi. Poolaasta hind 210€, hind kehtib kogu perele.

Suvel kultuuriloo raames igal neljapäeval filmikoolitus! 

Muusikaõpetus

Meie majas toimub muusikaõpetus nii täiskasvanutele kui ka lastele. Toimuvad muusikatunnid ning pilliõppe rühmatunnid ja individuaaltunnid õpetaja Mari Kalkun juhendamisel.

Rütmidel ja helidel on tähtis osa iga inimese elus. Kõige paremal juhul tunneme iseenda rütme-helisid ja oskame ümbritsevast mürast eristada rütmid ning helid. Ainult klassikalise muusika tundmise kaudu on võimalik mõista iseennast ja seda „mängu“ mängima hakata. Ülle Liivamägi ütleb, et ebamusikaalseid inimesi pole olemas. See tähendab, et muusikatundi on oodatud kõik – nii need, kellele on koolis öeldud, et ta ei pea viisi ja tal puudub rütmitunne; kui need, kes on muusikat väga palju õppinud.