Pood tel. 56 89 3516
Koolitus tel. 56 855 920
E-mail: info@sternum.ee


Kuidas käituda kui tegemist on elustiili haigusega?

Ühes eelnevas homöopaatia teemalises loos kirjutasin elustiili haigusest ning “vaevust ülalhoidvatest teguritest”, selgitaksin veel antud teemat.

Homöopaadi vaade haigustele on selline, et mitte kõiki vaevusi ei ole vaja ja ka ei tohi homöopaatiaga ravida. Kui homöopaadi juurde tuleb inimene oma mures, siis kõige esimesena tuleb vaevus klassifitseerida ehk määrata, millise seisundiga on tegemist. Homöopaat peab teadma kuidas haigused jagunevad ja seda hakkan õpetama oma õpilastele juba esimesest homöopaatia kursusest alates. Elustiilist põhjustatud vaevusi homöopaatiaga ei ravita, vaid tuleb eemaldada põhjus, mis inimesele vaevust põhjustab.

Elustiilist, elutavadest põhjustatud akuutne ehk äge haigus on omamoodi salakaval ning tihti on see märk sügavamal asetsevast (nagu homöopaadid ütlevad) kroonilisest haigusest. Mida sellisel puhul siis teha? Ega elustiili nii lihtne muuta pole. Aga selleks on meil võimalik abi saada refleksoloogiast. Refleksoloog on suuteline välja lugema kehast need probleemsed kohad, miks on tekkinud mingid kehale hävitavalt mõjuvad soovid või käitumised. Teada saades, kas tegemist on organite ebapiisava töö või mingite toimimistasandite problemaatikaga (jällegi termin, mille tähendust peaksid refleksoloogid teadma), refleksoloog omab oskust ka mõjutada neid süsteeme ning selliselt aidata taastada elujõu seisund nii, et keha enam ei vajaks pidavat üle- või alastimulatsiooni haigust ülalpidavate faktorite poolt. Kui see on likvideeritud ja kui tuleb välja kannatus, mis ei ole elustiiliga enam seotud, siis seda on võimalik likvideerida juba vastavalt olukorrale kas aroomteraapia, refleksoloogia või siis homöopaatiaga.

Kuid võib ka juhtuda, et refleksoloog lahendab inimese probleemi ja rohkem ravi inimene enam ei vajagi…

Pean mainima, et imestan alati, kuidas näoraamatu gruppides osa end homöopaadiks nimetavaid inimesi mõne väga üldise sümptomi järgi terasid inimestele soovitavad. Õige tera leidmine on väga pisike osa homöopaatilisest ravist ning selle leidmise meetod (ehk siis milliseid sümptome millise haiguse juures üldse kasutada saab) sõltub esimese asjana haiguste ehk kannatuste klassifikatsioonist. Kuid sellest juba täpsemalt mõnes teises loos.

Ülle Liivamägi


Ootame Sind Refleksoloogiat õppima

Uus grupp alustab septembris 2023. Registreerumine on alanud.


Kategooriad